در این مقاله تصمیم داریم تا به بررسی هزینه ایمپلنت دندان بپردازیم. ایمپلنت دندان که از جنس قطعه‌ای به نام تیتانیوم است برای جایگزینی دندان‌های طبیعی در افرادی که به هر دلیلی دندان‌‌های خود را از دست داده‌اند به کار می‌رود.

ایمپلنت دندان با جراحی در استخوان فک قرار گرفته و می‌تواند تا پایان عمر همراه شخص باشد. به همین دلیل افرادی که کار ایمپلنت را برای دندان‌های خود به کار می‌برند، با خیالی راحت تا آخر عمرشان از این دندان‌ها استفاده می‌نمایند.

 بنابراین خیلی از افراد که به هر دلیلی دندان‌های طبیعی خود را از دست داده‌اند به دنبال بررسی هزینه ایمپلنت دندان می‌باشند.

بررسی هزینه ایمپلنت دندان

برای ساخت ایمپلنت باید از موادی استفاده شود که بافت محکمی دارند. از طرفی نیز لازم است تا این مواد از نظر ثبات ساختاری و استحکام مکانیکی با محیط فیزیولوژیک دهان هم سازگار باشند.

امروزه بهترین ماده‌ای که برای ساخت ایمپلنت دندان توسط دندانپزشکی غرب تهران به کار می‌رود، تیتانیوم است. زیرا این قطعه با بدن سازگار بوده و دچار آسیب هم نمی‌شود. به علاوه در صورت اکسید شدن می‌تواند یک ماده تیتانیوم که پایدار است را تشکیل دهد.

علاوه بر آن ضریب کشسانی تیتانیوم به مقدار زیادی به استخوان شباهت دارد و همین امر موجب می‌شود تا استخوان به راحتی این فلز را تحمل نموده و همچنین به خود استخوان هم آسیبی نمی‌رسد.

هزینه ایمپلنت دندان در تهران-دندانپزشکی آرامش
هزینه ایمپلنت دندان در تهران-دندانپزشکی آرامش

هزینه ایمپلنت دندان در تهران

ایمپلنت دندان از درمان‌های حوزه دندانپزشکی محسوب شده و هزینه ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد. ایمپلنت جایگزین دندان‌های مصنوعی شده و تا پایان عمر فرد نیاز به تعویض ندارد.

با اینکه دندان کاشته شده، ساختاری غیرزنده می‌باشد اما برای جویدن غذا و همچنین کارهای دیگر استحکام لازم را دارد.

از مزایای ایمپلنت دندان این است که در ظاهر شبیه یک دندان سالم و طبیعی است. وقتی فردی دندان‌های سالم و طبیعی خود را از دست می‌دهد در هنگام خندیدن و خوردن غذا دچار مشکل می‌شود. ایمپلنت راهی است که شخص می‌تواند مجددا به زندگی عادی خود بازگشته و از جویدن و خوردن غذاهای گوناگون لذت ببرد.

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران می‌تواند به بهترین شکل ممکن کار ایمپلنت را برای شما انجام دهد. پس از انجام ایمپلنت دیگر نگران درآمدن دندان‌های خود در هنگام خندیدن و غذا خوردن نخواهید بود.

خدمات متنوع دندانپزشکی غرب تهران(دندانپزشکی آرامش)شامل:ایمپلنت دندان،لمینت دندان و کاشت دندان می باشد.

هزینه ایمپلنت دندان در تهران نسبت به شهرهای دیگر ایران مثل:اصفهان یا تبریز تفاوت چندانی ندارد بلکه هزینه ایمپلنت دندان بستگی به کشور سازنده پایه implant و روکش آن دارد.

یکی از فاکتور های مهم برای انتخاب نوع ایمپلنت و کشور سازنده ایمپلنت دندان ،هزینه ایمپلنت دندان است و ما در اینجا میگوییم که دندانپزشکی آرامش هزینه ایمپلنت دنادن را به صورت اقساط دریافت می کند.

دندانپزشکی غرب تهران

بهترین روش جایگزین کردن دندان که برای مدت طولانی همراه فرد باشد، ایمپلنت دندان است. خوشبختانه این روش به صورت دائمی بوده و فرد با مراجعه به دندانپزشکی غرب تهران می‌تواند هزینه ایمپلنت را محاسبه و برای این کار اقدام نماید.

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران با کاشتن ایمپلنت در استخوان که معمولا با دهان سازگار است، روی قطعه را با تاج و همچنین روکش دندان پر می‌نماید. این امر باعث می‌شود تا شکلی شبیه به دندان به دست آید.

بطور خلاصه باید بگوییم که ایمپلنت دندان موفق‌ترین راه جاگزینی برای دندان‌های از بین رفته و بوده و کلیه ایمپلنت‌ها به نوعی شبیه با ریشه دندان عمل می‌نمایند. و همین امر موجب تسهیل عمل جویدن می‌شود.

ایمپلنت‌ها برخلاف دندان‌های مصنوعی متحرک، مشکلی در هنگام غذا خوردن برای افراد پیش نمی‌آورند. زیرا آنها به صورت ثابت در فک قرار گرفته‌اند.

دندانپزشکی غرب تهران-دندانپزشکی آرامش
دندانپزشکی غرب تهران-دندانپزشکی آرامش

روش‌های کاشت دندان ایمپلنت

بطور معمول 3 روش متفاوت برای کاشت دندان ایمپلنت وجود دارد:

ایمپلنت دو مرحله‌ای روشی معمولی و مرسوم است که پس از کاشت پایه، روی آن با لثه پوشانده می‌گردد و این امر آن را از آسیب محافظت نموده و همچنین سبب می‌شود تا جوش خوردن پایه به استخوان به خوبی صورت گیرد. بعد از طی شدن بازه زمانی لازم جهت اتصال پایه به استخوان، لثه با عمل جراحی کنار زده می‌شود. همینطور مراحل اتصال اباتمنت به پایه و بعد از آن روکش تاج دندان صورت می‌گیرد.

روش بعدی ایمپلنت یک مرحله‌ای است که در این حالت دلیل مشکلات همپوشانی لثه، پس از قرار دادن پایه درون استخوان، لثه به دور قطعه‌ای خارج فکی بخیه زده می‌شود و این قطعه با لثه پوشانده نخواهد شد. در این حالت دیگر نیازی به جراحی لثه برای مراحل بعدی ایمپلنت دندان نمی‌باشد.

در روش ایمپلنت فوری قرار دادن پایه در استخوان و سپس بارگزاری روکش و یا تاج دندان همزمان انجام می‌گردد. این روش که سریع‌تر از روش دومرحله‌ای است برای دندان‌های جلو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای آشنایی بیشتر با دندانپزشکی سعادت آباد کلیک کنید

هزینه ایمپلنت دندان به چه صورتی است؟

همنطور که گفته شد ایملنت دندان از روش‌های دائمی برای پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته می‌باشد و این کار که باید توسط دندانپزشکی مجرب انجام شود، نیاز به متریال ویژه‌ای در ناحیه ریشه دندان دارد.

هزینه ایمپلنت دندان در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. ایمپلنت می‌تواند به صورت تکی و یا تمام فک در دهان انجام شود. همچنین برای کاشت دندان با روش ایمپلنت، فرد بایستی دارای میزان کافی از تراکم استخوان باشد.

از عواملی که در تعیین هزینه ایمپلنت دندان موثر می‌باشند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جنس ایمپلنت دندان
 • کشور سازنده ایمپلنت دندان
 • نوع متریال ایمپلنت دندان
 • زمان کاشت ایمپلنت دندان
 • پزشک متخصص ایمپلنت دندان

تعداد دندان‌های مورد نیاز برای ایمپلنت نیز در تعیین هزینه ایمپلنت دندان موثر است. زیرا برای انجام آنها به مواد بیشتری نیاز بوده و طبیعتا وقت بیشتری از دندانپزشک خواهد گرفت.

در مواردی هم ممکن است هزینه دیگری به نام سینوس لیفت به هزینه کاشت دندان اضافه شود. و همین مورد باعث می‌شود تا هزینه نهایی افزایش یابد.

کلینیک دندانپزشکی آرامش

مجموعه دندانپزشکی آرامش افتخار دارد تا با در اختیار داشتن کادری مجرب از دندانپزشکان نمونه کشور، در خدمت شما مردم عزیز باشد.

تمام نیازهای زیبایی و درمانی شما در این مرکز با بهترین امکانات و مواد مرغوب برطرف خواهد شد. جهت معاینه‌ی اولیه می‌توانید به مجموعه ما مراجعه نمایید.

قیمت دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت

افرادی که دارای بی دندانی گسترده می‌باشند، به آنها روش دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت توصیه می‌گردد. از آنجایی که دندان‌های مصنوعی مشکلاتی از قبیل کاهش قدرت جویدن، تکلم پایین، لقی و همینطور تحلیل لثه و استخوان را برای فرد بوجود می‌آورند، با جایگزین کردن آنها با پایه ایمپلنت می‌توان این مشکلات را به راحتی رفع نمود.

لازم به ذکر است که ایمپلنت‌های کامل دارای کیفیت و استحکام بالاتری نسبت به دندان مصنوعی بوده، اما دندان‌های مصنوعی هزینه به صرفه‌تری دارند.

قیمت دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. از این عوامل می‌توان به تعداد پایه ایمپلنت برای هر دست از دندان و همچنین جنس دست دندان‌ها اشاره نمود.

بطور معمول هر چقدر پایه‌های فک بیشتر باشد، استحکام و درنتیجه قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. برای اطلاع دقیق از هزینه ایمپلنت دندان می‌توانید به متخصص مربوطه مراجعه نمایید.

انواع ایمپلنت

ایمپلنت‌ها دارای انواع مختلفی می‌باشند که از آنها می‌توان به ایمپلنت فوری، مینی ایمپلنت و ایمپلنت دیجیتال اشاره نمود. این نوع از ایمپلنت‌ها دارای درمان‌های متفاوت بوده و همچنین از نظر قیمتی نیز با هم فرق دارند.

ایمپلنتی که برای دندان جلو استفاده می‌شود، تفاوتی با انواع دیگر ایمپلنت‌ها نداشته ولی به دلیل حساسیت ناحیه‌ی جلو دارای حساسیت ویژه‌ای می‌باشند. بنابراین بهتر است برای دندان‌های جلو از ایمپلنت فوری استفاده نمایید، زیرا باید به سرعت لبخند زیبا را به چهره خود برگردانید.

مدت زمان ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان همانطور که در این مقاله گفتیم به عوامل مختلفی بستگی دارد. از طرفی در هنگام ایمپلنت دندان ممکن است در مواردی بعد از کشیدن دندان لثه همپوشانی کافی نداشته باشد و دندانپزشک مربوطه مجبور شود تا ایمپلنت دندان را در استخوان فک قرار داده و همینطور قطعه موقتی به نام هیلینگ را بر روی آن نصب نماید.

در مرحله اول جراحی لثه به دور آن بخیه زده می‌شود تا دیگر به جراحی مرحله دوم نیازی نباشد. پس از حدود 2 الی 3 ماه برای ساخت روکش اصلی قالبگیری انجام خواهد شد.

بر طبق تعداد ایمپلنت دندان 1 الی 2 ماه بعد روکش اصلی به مراجعه کننده تحویل داده می‌شود. همچنین در مواردی نیز از ابتدا در استخوان فک دهان روکش اصلی را قرار می‌دهند که در این صورت روی آن بخیه زده خواهد شد.

بعد از قرار گرفتن قطعه موقتی و یا هیلینگ، ایمپلنت دندان از لثه خارج شده و قابل به دیدن نمی‌باشد. جهت بهبود و ترمیم مجدد لثه یک الی دو هفته زمان نیاز است.

سپس قالبگیری برای ساخت روکش اصلی شروع خواهد شد. بر طبق تعداد ایمپلنت‌ها در حدود 1 الی 2 ماه بعد روکش اصلی به فرد تحویل داده می‌شود.

بطور کلی زمان پروسه کامل کاشت ایمپلنت دندان در دندانپزشکی برای اشخاصی که دارای مشکل خاصی نباشند، حداکثر 4 الی 6 ماه زمان می‌برد.

مزایا: هزینه ایمپلنت دندان

عدم وجود دندان‌های طبیعی در دهان می‌تواند باعث بروز مشکلات بسیاری شود. از نحوه غذا خوردن گرفته تا تغییر چهره‌ی ظاهری می‌توانند فرد را عصبی نمایند. ایمپلنت دندان جایگزینی بسیار مناسب برای دندان‌های طبیعی از بین رفته می‌باشد و همچنین می‌تواند اعتماد به نفس را دوباره به این افراد بازگرداند.

علاوه بر آن ایمپلنت دندان یکی از سریع‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌های جایگزینی برای دندان‌های از دست رفته می‌باشد که کاملا ثابت و استوار در دهان خواهد ماند. به همین دلیل هیچ گونه نگرانی را برای افراد ایجاد نمی‌کند.

ایمپلنت دندان سلامت لثه و دندان‌های باقی مانده را به خطر نینداخته و همینطور از تحلیل رفتن استخوان هم جلوگیری خواهد کرد. همین موضوع سبب حفظ استخوان فک می‌گردد. همچنین دوام بالایی نیز دارند.

طول عمر ایمپلنت‌ها به صورتی است که اگر فرد بهداشت دهان و دندان را رعایت کند، تا پایان عمر می‌تواند کارایی لازم را برای او داشته باشد و هیچ دردسری نیز در ادامه ایجاد نخواهد کرد.

یک کلینیک دندانپزشکی درجه یک با برترین خدمات درمانی، ترمیمی و زیبایی، خیال شما را از بابت انتخاب کلینیک دندانپزشکی راحت کنیم.

کاشت دندان به روش بریج

در روش کاشت دندان به روش بریج از دندان‌های کناری به عنوان پایه استفاده می‌شود. به این صورت که دندان وسطی که افتاده از دندان‌های کناری خود کمک خواهد گرفت. پل در اینجا یک روکش است که از سه دندان مصنوعی تشکیل می‌گردد.

همچنین دو دندان مجاور به عنوان پایه‌های این پل عمل می‌نمایند. البته ظاهر آن شبیه به دندان اصلی است و در این حالت دندانپزشک ابتدا قالبی از فضای خالی تهیه خواهد کرد‌‌‌ و برای لابراتوار ارسال می‌کند. سپس دندان‌های مخصوص برای فرد ساخته می‌شوند.

چه افرادی نباید از روش ایمپلنت استفاده نمایند؟

افراد دیابتی لازم است تا قبل از انجام ایمپلنت احتیاط‌های ویژه‌ای را انجام دهند. بنابراین باید ابتدا با پزشک مربوطه در این مورد مشورت نموده و تنها در صورتی که بیماری دیابت قابل کنترل باشد، ایمپلنت انجام خواهد شد.

چنانچه شخصی مبتلا به عفونت‌های دندانی باشد، با ایمپلنت دندان مشکلش بر طرف نخواهد شد و حتی ممکن است به دردسرهای دیگر هم دچار شود. این افراد در ابتدا باید نسبت به رفع مشکلات خود در زمینه عفونت دندان اقدام نمایند و بعد از حل این مسئله می‌توانند از روش ایمپلنت دندان استفاده کنند.

در صورتی که فرد نسبت به مشکل عفونت دندان خود بی‌توجه بوده و قبل از بر طرف نمودن آن، کار ایمپلنت انجام دهد، اگر مشکلی بوجود آید مجبور به برداشتن ایمپلنت دندان خواهد شد و فرد هزینه ایمپلنت دندان را بیهوده صرف نموده است.

کسانی که داروهای ضد انعقاد خون و همچنین آسپرین استفاده می‌کنند، با مشورت با پزشک خود باید قبل از انجام جراحی داروهای خود را قطع نمایند.

بانوان باردار نیز باید توجه کنند که در دوران بارداری اقدام به کاشت دندان نکنند، زیرا این کار ممکن است برای جنین و یا خود شخص مشکلاتی را بوجود آورد. بنابراین بهتر است از انجام ریسک در این دوران مهم خودداری نمایید.

معایب ایمپلنت

برای تعیین هزینه ایمپلنت دندان باید توجه نمایید که با وجود همه‌ی مزایا در این روش، ممکن است عوارضی هم برای شخص بوجود بیاید. البته اکثر عوارض موجود در این روش به دلیل عدم مهارت و تجربه‌ی کافی دندانپزشک بوده و برای جلوگیری از این موضوع باید به دندانپزشکی مجرب مراجعه کنید.

از مهم‌ترین مضرات ایمپلنت می‌توان به ریسک جراحی اشاره نمود. زیرا دندانپزشک باید در پروسه جراحی نکات زیادی را در نظر بگیرد تا این روند با موفقیت به پایان برسد. در برخی موارد هم ممکن است ایمپلنت عفونت کرده و استفاده از روش ایمپلت دندان موفقیت آمیز تمام نشود.

علاوه بر آن در صورتی که دندان‌های کناری به دندان کاشته شده فشار زیادی را وارد نمایند، باعث تضعیف این دندان شده و با گذشت زمان دیگر دندان کاشته شده کارایی لازم را نخواهد داشت.

به کار رفتن ایمپلنت برای فک پایین امکان آسیب رساندن به سلول‌های عصبی را داشته و ممکن است در این قسمت سوزش ایجاد شود.

صدمه دیدن سلول‌های عصبی ممکن است دائمی یا موقت باشد. در هر صورت برای بهبود این مسئله باید به پزشک مربوطه مراجعه نمود.

مصرف غذا بعد از ایمپلنت

شاید برای خیلی از افرادی که ایمپلنت انجام می‌دهند این سوال پیش بیاید که آیا می‌توان بعد از انجام این کار از تمامی مواد غذایی استفاده نمود.

بطور کلی تا یک ساعت پس از انجام جراحی نمی‌توان چیزی مصرف کرد و باید اسفنج و گاز روی دندان‌ها قرار بگیرد. بعد از گذشت یک ساعت می‌توانید خوردن را با مایعات شروع کنید و این مایعات نیز حتما باید سرد باشند.

حداقل تا 10 ساعت بعد از جراحی باید از خوردن و آشامیدن مواد گرم پرهیز کرده و همچنین تا 48 ساعت نیز هرگز از نی برای نوشیدن استفاده نکنید.

رعایت این نکات سبب می‌شود تا هرچه زودتر روند بهبودی شما طی شود و بتوانید به زندگی عادی خود بازگردید. بنابراین بهتر است تا چند روز پس از جراحی از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن دارند پرهیز نمایید.

موادی که خوردن آنها بعد از ایمپلنت توصیه می‌شود:

آب معدنی خنک آبمیوه طبیعی
میوه‌های نرم سیب پوره شده
شیر سبزیجات نرم بخارپز
پنکیک خانگی مافین بدون شکر
پنیر تخم مرغ آب پز
ماست پوره سیب زمینی
غلات پخته شده و نرم قهوه یا چایی ولرم
سوپ‌های آبکی پودینگ
بستنی‌های میوه‌ای ژله نرم

 

مواد غذایی که بعد از انجام ایمپلنت خوردن آنها ممنوع است:

نوشیدنی‌های گازدار قند و شکر
گوجه فرنگی انواع کلوچه و بیسکوئیت
همه مرکبات انواع چیپس
کراکر فندق و دیگر مغزها
نوشیدنی‌های دارای الکل غذاهای داغ
مواد غذایی تند مواد غذایی که خاصیت چسبندگی دارند

 

عوامل موثر بر تعیین هزینه ایمپلنت دندان

شرایط دندان‌ها و همچنین فک بیمار مشخص کننده‌ی قیمت نهایی ایمپلنت دندان می‌باشد. بنابراین در ابتدا بیمار باید تحت ویزیت قرار گرفته و تمامی شرایط وی مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه به تعدادی از عوامل تعیین کننده قیمت پرداخته‌ایم:

 • ایمپلنت دندان توسط پزشک عمومی و یا متخصص انجام می‌شود
 • به پیوند استخوان نیاز است یا خیر
 • بالا بردن سینوس و یا لیفت سینوس
 • برند ایمپلنت

بهترین برند ایمپلنت

متخصص ایمپلنت قادر است تا برای بیماران بهترین برند ایمپلنت دندان را استفاده نماید. با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی آرامش می‌توانید از کیفیت کار و همچنین اصل بودن مواد مصرفی اطمینان حاصل نمایید.

پزشکان این مجموعه همواره در پی کسب رضایت شما مردم عزیز بوده و تمامی تلاش خود را می‌کنند تا بهترین محصولات را برای درمان دندان‌های ارزشمند شما به کار گیرند.

انواع ایمپلنت دندان بر اساس ساختارهای مختلف

ایمپلنت‌های دندان دارای دسته‌های مختلفی هستند که در ادامه به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت:

 • ایمپلنت داخل استخوان

در حال حاضر رایج‌ترین و همچنین مطمئن‌ترین نوع ایمپلنت از انواع آنها ایمپلنت داخل استخوان محسوب شده و برای بیشتر افراد نیز مناسب می‌باشند. نوع پیچی شکل نیز رایج‌ترین نوع بوده و از آن زیاد استفاده می‌شود. این نوع ایمپلنت با استفاده از دریل دندانپزشکی در داخل فک استخوان فرو می‌رود. سپس استخوان کم کم رشد نموده و به سطح ایمپلنت جوش می‌خورد و با آن یکپارچه خواهد شد.

 • ایمپلنت روی استخوانی

این نوع ایمپلنت روی استخوان و زیر لثه قرار می‌گیرد. در ایمپلنت روی استخوانی یک اسکلت فلزی در زیر لثه قرار داده شده و حاوی یک یا چند میله می‌باشد. بعد از اینکه لثه جوش خورد، این پروتز در جای خود ثابت می‌ماند. دندان‌های مصنوعی بر روی پایه‌هایی که از لثه بیرون زده‌اند متصل می‌گردد.

تنها در صورتی که فک بیمار برای نگه داشتن ایمپلنت معمولی مناسب نباشد، از این نوع ایمپلنت استفاده می‌شود. همچنین در مواقعی هم که بیمار نمی‌خواهد پیوند استخوان دندان را پیش از عمل جراحی انجام دهد از این روش استفاده می‌کنند.

 • ایمپلنت پیچی شکل

محبوب‌ترین و رایج‌ترین نوع ایمپلنت در سراسر دنیا ایمپلنت پیچی شکل می‌باشد. این ایمپلنت شکلی شبیه به ریشه دندان داشته و شبیه به آن هم عمل می‌کند، به همین علت به آن ایمپلنت ریشه‌ای نیز می‌گویند. این ایمپلنت در شکل‌های مختلفی طراحی می‌شود.

 • ایمپلنت تیغه‌ای

از این نوع ایمپلنت که ابتدا در آمریکای شمالی مورد استفاده قرار می‌گرفت، به ندرت استفاده می‌شود. زیرا ایمپلنت پیچی مزایای بیشتری داشته و اکثر شرکت‌های سازنده نیز به ساخت آن روی آورده‌اند. به همین دلیل آنها این نوع ایمپلنت را ارئه نمی‌کنند.

در ایمپلنت تیغه‌ای شکل کانالی در استخوان ایجاد می‌شود و تیغه ایمپلنت در آن قرار می‌گیرد. در مرحله آخر نیز روکش دندان بر روی آن متصل خواهد شد.

 • ایمپلنت عرضی

این نوع ایمپلنت بسیار با ثبات بوده و مانند چهار ایمپلنت پیچی استاندارد عمل می‌کند. ایمپلنت عرضی از زیر فک جایگذاری شده و از بخش بالای فک بیرون خواهد زد.

سپس یک میله روی آن نصب شده تا دندان مصنوعی روی آن سوار گردد. انجام این نوع ایمپلنت به مهارت بسیار بالایی نیاز دارد و به همین دلیل تعداد محدودی از دندانپزشکان این کار را انجام می‌دهند.

انواع ایمپلنت از لحاظ سطح بدنه

ایمپلنت دندان‌های اولیه دارای سطح تیتانیومی صاف و همینطور همواری بوده‌اند. اما با گذشت زمان طراحی‌های مختلفی نیز به آنها اضافه شد. در حالت کلی طراحان ایمپلنت تلاش می‌کنند تا سطح بیشتری از ایمپلنت تا حد ممکن به استخوان چسبیده و محکم شود.

زبر کردن سطح ایمپلنت سطح تماس آن را افزایش داده و درنتیجه ثبات بیشتری نیز ایجاد می‌نماید. از طرفی زبری سطح ایمپلنت احتمال آلودگی و عفونت را زیاد خواهد کرد. بنابراین ایمپلنت‌های با سطح صاف وجود دارند و بعضی ایمپلنت‌ها هم قسمت‌هایی از سطح‌شان صاف و بخش‌هایی دیگر از آنها زبر است.

در چه مواردی باید از روش ایمپلنت دندان استفاده کرد؟

زمانی که یک و یا چند دندان بر اثر عوامل مختلف از بین بروند می‌توان برای جایگزینی دندان از بین رفته از ایمپلنت دندان استفاده کرد.

ممکن است در بعضی از افراد بطور مادرزاد برخی از دندان‌ها رویش نکرده باشند. درنتیجه برای پر کردن فضای خالی این دندان‌ها باید از ایمپلنت دندان استفاده نمود.

 

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی هزینه‌های ایمپلنت دندان پرداخته و انواع کاشت دندان را برای شما شرح دادیم. بهتر است به نکات گفته شده در این نوشته دقت کنید تا بتوانید در رابطه با این روش‌ها اطلاعات خوب و مفیدی کسب نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا برای رزرو نوبت شماره تماس خورد را وادنمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود