ایمپلنت کره‌ای

ایمپلنت کره ای

با افزایش تقاضا برای کاشت ایمپلنت، استفاده از انواع ایمپلنت کره‌ای در مراکز دندانپزشکی نیز رواج یافته است. برندهایی که در زمینه تولید ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار می‌گیرند از لحاظ قیمت، کیفیت و ماندگاری با یکدیگر متفاوت هستند و انتخاب برند با توجه به شرایط هر فرد و ساختار استخوان فک بستگی خواهد داشت.

ایمپلنت‌هایی که در مراکز دندانپزشکی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند از برندهای کره‌ای، اروپایی و آمریکایی هستند. این موضوع که ایمپلنت آمریکایی باشد یا اروپائی به این معنی نیست که حتما از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و نوع کره‌ای آن کیفیت مناسبی ندارد. ایمپلنت کره‌ای نیز بسته به قیمت مواد استفاده شده در ساخت، از کیفیت و ماندگاری متفاوتی برخوردار است. به عنوان مثال ایمپلنت کرده‌ای Sewonmedix در مقایسه با ایمپلنت کره‌ای Cmi از نظر کیفیت و قیمت تفاوت دارد. به همین دلیل پیش از انجام ایمپلنت بهتر است در مورد نوع و قیمت هر یک و کشور سازنده آن اطلاعات کافی کسب نموده و سپس برای انجام عمل کاشت اقدام نمائید.

عمل کاشت ایمپلنت به دلیل اینکه نیاز به جراحی دارد از حساسیت بالایی برخوردار است و باید در مراکز درمانی معتبر و توسط متخصص ایمپلنت انجام شود. در مراکز دندانپزشکی معتبر از بهترین مارک ایمپلنت کره‌ای استفاده می‌شود. در این مراکز شرایط بیمار با دقت بررسی می‌شود و پس از آن از ایمپلنت مناسب استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از ایمپلنت کره‌ای-دندانپزشکی آرامش

مزایای استفاده از ایمپلنت کره‌ای

ایمپلنت کره‌ای در مدل‌های مختلف با قیمت و کیفیت متنوع در بازار موجود می‌باشد و به طور کلی چندین مزیت مهم دارند که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • ایمپلنت کره‌ای درست مانند دندان طبیعی است و تا آخر عمر ماندگار خواهد بود. پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک جاگذاری می‌شود و پس از مدتی با بافت استخوان ادغام می‌شود و همانند دندان طبیعی محکم و ثابت می‌ماند. کلاهک ایمپلنت نیز از موادی مقاوم و محکم ساخته می‌شود و ظاهر آن درست مانند دندان طبیعی است. از این رو فردی که عمل کاشت ایمپلنت را انجام داده است با استفاده از دندان‌های ایمپلنت شده خود می‌تواند غذا بجود و هیچ مشکلی برای وی پیش نخواهد آمد.
 • مراقبت از ایمپلنت بسیار راحت است و تنها با استفاده از نخ دندان و مسواک می‌توان دندان‌ها را تمیز کرد. نیاز به مراقبت خاصی ندارد و برای همیشه درون دهان ثابت باقی می‌ماند.
 • ماندگاری ایمپلنت از سایر روش‌های جایگزین دندان بیشتر است و تا پایان عمر قابل استفاده می‌باشد. پل دندان یا پروتز متحرک پس از مدتی باید برای ترمیم از دهان خارج شود و ممکن است به دلیل شل شدن یا شکستن نیاز به تعویض داشته باشد. همچنین در برخی از روش‌های جایگزین دندان به دلیل اینکه از دندان طبیعی برای پایه استفاده می‌شود، به مرور زمان ممکن است دندان خراب شود و از بین برود. بنابراین دیگر پایه‌ای وجود ندارد که بتوان پل یا پروتز متحرک را بروی ان قرار داد. پایه ایمپلنت از جنس فلز زیست سازگار می‌باشد و برای بدن هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. به همین علت در داخل استخوان فک محکم می‌شود و برای همیشه باقی می‌ماند.
 • ایمپلنت از تغییر شکل و ظاهر سایر دندان‌های مجاور بر روی فک جلوگیری می‌کند. هنگامی که دندانی کشیده می‌شود، دندان‌های مجاور به سمت فضای خالی موجود بر روی لثه حرکت می‌کنند و نظم دندان‌ها به هم می‌ریزد. کج شدن دندان‌ها ممکن است به ریشه سایر دندان‌ها آسیب وارد کند و موجب ترک خوردن یا شکستن آنها شود. پس از مدتی دندان‌ها بد شکل می‌شوند و به دلیل اینکه بر روی یکدیگر فشار وارد می‌کنند پوسیدگی‌هایی روی سطح آنها ایجاد می‌شود. اما با وجود ایمپلنت، فضای خالی با استفاده از وسیله‌ای که درست شبیه به دندان طبیعی است پر می‌شود و نه تنها جای دندان، بلکه جای ریشه آن نیز خالی نخواهد ماند.
 • هزینه ایمپلنت کره‌ای در مقایسه با سایر روش‌های جایگزین دندان مقرون به صرفه می‌باشد. سایر روش‌های جایگزین دندان مانند پل دندان یا پروتز متحرک یا ثابت پس از مدتی نیاز به ترمیم دارند و هر چند وقت یکبار باید هزینه‌ای را صرف ترمیم و اصلاح روکش و سایر دندان‌ها نمود. علاوه بر آن عدم قرار گرفتن صحیح پروتز در دهان ممکن است به سایر دندان‌ها آسیب برساند و همین موضوع هزینه دیگری را در برخواهد داشت.
 • بهترین مارک ایمپلنت کره‌ای از تحلیل رفتن لثه و استخوان فک جلوگیری می‌کند. هنگامی که دندان طبیعی درون لثه قرار دارد ریشه دندان استخوان فک را تحریک می‌کند و بافت آن همیشه زنده است. اما زمانی که دندان از درون استخوان خارج می‌شود دیگر هیچ عاملی برای تحریک استخوان آن بخش وجود ندارد، به همین دلیل پس از مدتی استخوان متراکم شده و لثه تحلیل می‌رود. وجود ایمپلنت در جای دندان از دست رفته موجب می‌شود تا سایر دندان‌ها در جای خود محکم قرار بگیرند و از شل شدن و افتادن آنها جلوگیری می‌کند.
 • وجود ایمپلنت از بروز بیماری‌های لثه و عفونت جلوگیری می‌کند. قسمت‌های خالی موجود بر روی لثه مکانی است برای تجمع مواد غذایی و رشد باکتری در دهان. همین مساله موجب می‌شود تا سایر دندان‌ها نیز خراب و پوسیده شوند و عفونت لثه در دهان گسترش یابد. اما با جاگذاری ایمپلنت به جای دندان از دست رفته، فضایی برای رشد و تجمع باکتری وجود نخواهد داشت. دندان‌ها را مسواک کنید و میان دندان‌ها را با نخ دندان تمیز کنید.
 • تنها با پرداخت قیمت ایمپلنت کره‌ای می‌توان از پیری زودرس صورت جلوگیری کرد. هنگامی که دندانی بر روی لثه وجود نداشته باشد، لثه تحلیل می‌رود و لب‌ها به سمت داخل جمع می‌شوند. بدین ترتیب خطوط عمیقی در اطراف لب شکل می‌گیرد که موجب می‌شود صورت پیرتر از حالت عادی به نظر بیاید. عدم وجود دندان و تغییر حالت لثه باعث می‌شود تا حالت چانه تغییر کند و صورت جمع‌تر می‌شود و زیبایی فرد تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

ایمپلنت دندان یک روزه چیست؟

انواع ایمپلنت کره‌ای

بیش از 6  شرکت در زمینه تولید ایمپلنت فعال هستند و هر یک انواع مختلفی از ایمپلنت را تولید می‌کنند. با وجود این طیف گسترده بهتر است درباره انواع مختلف ایمپلنت کره‌ای اطلاعاتی داشته باشید. امروزه در مراکز دنداپزشکی از انواع مختلف ایمپلنت برای کاشت دندان استفاده می‌شود. نوع ایمپلنت و قیمت آن در انتخاب برند موثر می‌باشد. ایمپلنت دندان به طور مستقیم درون استخوان فک قرار می‌گیرد و انتخاب نوع و کیفیت ایمپلنت باید با دقت بیشتری صورت گیرد.

در چند سال گذشته ایمپلنت کره‌ای به دلیل کیفیت و قیمت مناسب کاربرد بیشتری داشته است و بسیاری از پزشکان از انواع مختلف ایمپلنت کره‌ای استفاده می‌کنند. ایمپلنت‌های کره‌ای همانند سایر ایمپلنت‌ها از نظر قیمت و کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند. در این بخش چند نمونه از ایمپلنت‌های کره‌ای را معرفی خواهیم کرد.

 • ایمپلنت کره‌ای برند Osstem

این برند از ایمپلنت در کشور کره تولید می‌شود و با نام الین ایمپلنت معروف است. این ایمپلنت تنها برندی از ایمپلنت کره‌ای است که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تائید شده است و با برندهای اروپائی و آمریکایی رقابت دارد. این شرکت در کره جنوبی واقع شده است و جزو 10 برند معروف ایمپلنت در جهان محسوب می‌شود.

 • ایمپلنت کره‌ای برند Dentium

این برند ایمپلنت کره‌ای در ایران با نام ایمپلنتیوم معروف است و در بسیاری از مراکز درمانی و کلینیک‌های دندانپزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت ایمپلنت کره‌ای برند ایمپلنتیوم بسیار مناسب است و کاشت آن نیاز به جراحی سنگین ندارد، به همین دلیل یکی از انواع پرفروش ایمپلنت شناخته شده است.

 • ایمپلنت کره‌ای برند Megagen

این برند از دیگر برندهای معروف و پرفروش کشور کره است و از زمانی که این برند توسط شرکت اشترومن خریداری شد، محبوبیت بیشتری بدست آورد در حال حاضر در کشورهای اروپائی نیز تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • ایمپلنت کره‌ای برند DIO

برند کره‌ای دی او از دیگر برندهای معروف و پرفروش این کشور است که مالکیت آن را شرکت معروف و نام آشنای دنس پلی آمریکا خریداری کرده است. پس از برند Osstem این برند جزو گران قیمت‌ترین ایمپلنت‌های کره‌ای محسوب می‌شود.

 • ایمپلنت کره‌ای برند Neo Biotech

این برند در ایران با نام تجاری سی ام آی شناخته می‌شود و به دلیل اینکه هزینه ایمپلنت کره‎ای با این برند مناسب است، توسط بسیاری از دندانپزشکان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت ایمپلنت کره‌ای

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که قیمت ایمپلنت و هزینه ایمپلنت کره‌ای بر اساس چه فاکتورهایی تعیین می‌شوند؟ آیا می‌دانید هزینه و قیمت ایمپلنت کره‌ای با توجه به چه مواردی محاسبه می‌گردد؟ آیا درباره هزینه کاشت ایمپلنت اطلاعی دارید؟ با ما همراه باشید تا چند عامل مهم در متغیر بودن قیمت ایمپلنت را برشماریم.

هنگامی که تصمیم می‌گیرید به دندانپزشکی آرامش مراجعه نمائید و ایمپلنت دندانی را جایگزین دندان‌های از دست رفته خود کنید، باید درباره هزینه‌های آن و مراحل انجام ایمپلنت اطلاعات کافی کسب نمائید. عمل ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت انجام می‌شود و باید با دقت و مراقبت کافی همراه باشد. این عمل نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد و باید برای اینکه عمل با موفقیت انجام شود تمامی مراقبت‌های لازم را انجام دهید و کمی صبر کنید تا ایمپلنت با استخوان فک ادغام شود و جوش بخورد.

کاشت ایمپلنت شامل مراحل مختلفی است، به عنوان مثال اگر استخوان فک تحلیل رفته باشد نیاز است که به میزان لازم استخوان به فک پیوند زده باشد تا فضای کافی برای کاشت پایه ایمپلنت آماده شود. بنابراین این مرحله هزینه جداگانه‌ای دارد و باید در نظر گرفته شود. پس از اینکه پایه درون فک قرار گرفت باید مدتی صبر کنید تا پایه به استخوان فک جوش بخورد. در این مدت یک تاج موقت بر روی پایه ایمپلنت کره‌ای قرار داده می‌شود تا بتوانید از دندان خود استفاده کنید. این تاج نیز هزینه‌ای دارد که به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد. در مرحله آخر تاج اصلی قالب گیری و ساخته می‌شود و در نهایت بر روی پایه قرار می‌گیرد.

در صورتی که بیمه داشته باشید می‌توانید بخشی از هزینه ایمپلنت کره‌ای را از بیمه دریافت نمائید. برای اینکه بدانید بیمه چه مقدار از هزینه‌ها را پرداخت می‌کند بهتر است پیش از اقدام برای کاشت ایمپلنت با مراکز بیمه تماس حاصل نمائید و درباره تعرفه قیمت دندانپزشکی اطلاعات کسب کنید.

عمر ایمپلنت کره‌ای
عمر ایمپلنت کره‌ای

عمر ایمپلنت کره‌ای

اگر برای جبران دندان‌های از دست رفته خود به دنبال راهی دائمی و ماندگار هستید، ایمپلنت را انتخاب کنید. بسیاری از افراد در طول عمر خود به دلایل مختلف چندین دندان خود را از دست می‌دهند. بهترین جایگزین برای دندان‌هایی که کشیده می‌شوند ایمپلنت است. با استفاده از این روش نه تنها در هزینه صرفه جویی کرده‌اید بلکه در زمانی که برای مراجعه به دندانپزشکی صرف می‌کنید نیز صرفه جویی خواهید کرد.

ایمپلنت به دلیل نوع عمل و موادی که مورد استفاده قرار می‌گیرد ماندگاری طولانی دارد. البته این موضوع به چند عامل دیگر بستگی دارد که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت:

 • تخصص و مهارت پزشک

عمل کاشت بهترین مارک ایمپلنت کره‌ای یکی از عمل‌های تخصصی و پیچیده در حوزه دندانپزشکی است و باید توسط فردی متخصص و باتجربه انجام شود. اگر کاشت ایمپلنت به صورت حرفه‌ای انجام شود احتمال موفقیت آن صد درصد خواهد بود و تا پایان عمر ماندگار است. اگر ایمپلنت توسط فردی غیر متخصص انجام شود ممکن است پس از مدت کوتاهی پایه آن شل شود یا تاج ایمپلنت از پایه آن جدا شود و مشکلاتی برای لثه و محل کاشت پیش بیاید.

 • اقدامات لازم برای کنترل عفونت

در زمان کاشت و پس از آن نیاز است که تا چند روز و چند هفته نکات بهداشتی و مراقبتی خاصی رعایت شود. این موارد برای ترمیم ناحیه جراحی و موفقیت عمل الزامی است. پس از اینکه در دندانپزشکی آرامش پایه ایمپلنت درون لثه قرار داده شد نباید بر روی آن فشار وارد کرد و تا چند روز بهتر است از غذاهای نرم استفاده شود تا ناحیه جراحی آسیب نبیند. پس از آن بهداشت دهان باید به طور کامل رعایت شود تا لثه عفونت نکند. اگر پزشک داروی خاصی تجویز کرده باشد بایستی داروها را در زمان مناسب مصرف کنید.

اگر تمامی موارد ذکر شده و توصیه‌های دندانپزشک به دقت رعایت شود عمر ایمپلنت کره‌ای طولانی خواهد بود. در غیر اینصورت برای ترمیم و اصلاح محل قرار گرفتن پایه باید مجدد نزد دندانپزشک مراجعه کنید.

به طور کلی یک ایمپلنت می‌تواند مانند دندان طبیعی تا آخر عمر در دهان باقی بماند و برای فرد هیچ مزاحمت و مشکلی ایجاد نکند. اگر از برند معتبر و مواد باکیفیت استفاده شود ایمپلنت یک جایگزین عالی و دائمی برای دندان‌های از دست رفته محسوب می‌شود.

ایمپلنت کره‌ای در مقابل دندان مصنوعی

روش‌های جایگزین بسیاری برای دندان‌های از دست رفته وجود دارد که یکی از آنها دندان مصنوعی است. این روش برای افرادی مناسب است که کلیه دندان‌های خود را کشیده‌اند و می‌خواهند هزینه کمتری را صرف جایگزین کردن دندان‌های خود کنند. دندان مصنوعی به عنوان یک پروتز متحرک در دهان قرار می‌گیرد و برای شستشو و تمیز کردن می‌توان آن را از دهان خارج کرد. این پروتز بر روی لثه قرار می‌گیرد و همانند دندان‌های طبیعی به صورت یک دست است.

این روش در مقایسه با ایمپلنت معایبی دارد که یکی از آنها عدم جلوگیری از تحلیل رفتن لثه است. ایمپلنت درون استخوان فک قرار می‌گیرد و به دلیل تحریک استخوان از تحلیل رفتن لثه و بافت آن جلوگیری می‌کند. اما دندان مصنوعی این قابلیت را ندارد و در جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان و لثه نقش موثری ندارد، به همین خاطر پس از مدتی نیاز است که اندازه و شکل دندان مصنوعی را مجدد بررسی کرده و قالب گیری جدید انجام شود.

از دیگر معایب پروتز متحرک یا همان دندان مصنوعی پائین بودن قدرت جویدن است. با استفاده از دندان مصنوعی نمی‌توان به راحتی هر غذایی را جوید اما با استفاده از ایمپلنت می‌توان همانند دندان‌های طبیعی هر نوع غذایی را میل کنید. افرادی که از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند ناچار هستند رژیم غذایی خود را محدود نگه دارند و در خوردن و جویدن برخی از غذاها مشکل دارند. همچنین دندان مصنوعی ممکن است در زمان صحبت کردن نیز برای فرد مشکلاتی ایجاد کند و از جای خود حرکت کند. اما این موضوع در مورد ایمپلنت صادق نیست. ایمپلنت به طور کامل و درست مانند دندان طبیعی در جای خود ثابت است و هرگز حرکت نمی‌کند.

برای تمیز کردن پروتزهای متحرک دندانی نیاز است که آن را از دهان خارج کرد و با استفاده از محلول مخصوص یا مسواک و خمیر دندان بخش‌های مختلف آن را شستشو داد. این کار برای بسیاری از افراد کمی دشوار است. زیرا از اینکه پروتز را از دهان خارج کنند خجالت می‌کشند و ممکن است این کار را به درستی انجام ندهند. اما برای تمیز کردن ایمپلنت نیازی نیست آن را به شیوه خاصی تمیز کرد. همانند دندان طبیعی تنها با مسواک رویه و پشت دندان را شستشو می‌دهید و با استفاده از نخ دندان فضای خالی میان دندان‌ها را تمیز می‌کنید.

پروتز سقف دهان را پوشش می‌دهد و به همین علت ممکن است فرد در زمان غذا خوردن نتواند طعم اصلی غذا را متوجه شود و از غذایی که میل می‌کند لذت ببرد. اما ایمپلنت محدودیتی برای خوردن و آشامیدن ایجاد نمی‌کند و فرد احساس نمی‌کند که چیزی اضافه در دهان دارد.

به دلیل اینکه پروتز متحرک (دندان مصنوعی) از تحلیل رفتن لثه و استخوان فک جلوگیری نمی‌کند، پس از مدتی ظاهر فک و چانه تغییر می‌کند و صورت پیر تر به نظر می‌رسد. به دلیل جمع شدن لب‌ها به سمت داخل چین و چروک عمیقی در اطراف لب ایجاد می‌شود و ظاهر فرد را پیر تر نشان می‌دهد. اما ایمپلنت ظاهر لثه و لب‌ها را به طور طبیعی حفظ می‌کند و در صورتی که قسمتی از استخوان تحلیل رفته باشد با استفاده از پیوند استخوان ظاهر استخوان فک ترمیم می‌گردد.

مزایای استفاده از ایمپلنت کره‌ای-دندانپزشکی آرامش

راه‌هایی برای افزایش طول عمر ایمپلنت کره‌ای

میزان طول عمر ایمپلنت کره‌ای از مسائلی است که بخشی از آن به مراقبت و نگهداری فرد و میزان رعایت بهداشت دهان و دندان بستگی دارد. ایمپلنت درون استخوان فک کاشته می‌شود و استحکام بالایی دارد. جنس پایه ایمپلنت از تیتانیوم است و بیش از 20 سال بدون کوچکترین پوسیدگی یا مشکلی عمر می‌کند.

عوامل مختلفی ممکن است بر عمر ایمپلنت تاثیر بگذارد که مهمترین آنها به شرح زیر است:

 • میزان تراکم استخوان:

هر چه سن پائین‌تر باشد و زمان زیادی از کشیده شدن دندان نگذشته باشد، امکان موفقیت کاشت ایمپلنت و ماندگاری طولانی مدت آن بیشتر خواهد بود. اما اگر سن بالا رفته باشد به دلیل مشکلاتی از قبیل پوکی استخوان و تحلیل رفتن لثه و استخوان فک ممکن است پایه ایمپلنت به طور مستحکم درون استخوان ثابت نباشد و پس از مدتی شل شود.

 • سبک زندگی و رژیم غذایی فرد نیز در عمر ایمپلنت تاثیر دارد. استفاده از رژیم غذایی مناسب و پرهیز از خوردن مواد غذایی سفت و ترد در افزایش عمر ایمپلنت موثر است.
 • وجود بیماری لثه و عدم مراقبت از آن منجر به کاهش عمر ایمپلنت کره‌ای می‌شود. بهداشت دهان و دندان باید به طور کامل رعایت شود و در صورت وجود عفونت در لثه و دهان باید اقدامات لازم جهت رفع آن صورت گیرد.
 • سلامت عمومی و عدم وجود بیماری خاص در فرد باعث افزایش طول عمر ایمپلنت می‌شود. اگر فردی به انواع بیماری دیابت یا پوکی استخوان و … مبتلا باشد ممکن است در محل کاشت ایمپلنت مشکلاتی بوجو بیاید که موجب کاهش عمر آن شود.
 • سلامت استخوان فک و سالم بودن بافت آن در افزایش عمر ایمپلنت موثر است. اگر فک در اثر ضربه یا تصاوف شکسته شود ممکن است دندان‌های کاشته شده دچار مشکل شوند.

پس از اینکه ایمپلنت در دهان کاشته شد فرد نباید تا مدت یک ماه بر روی آن دندان فشار وارد کند تا ترمیم به طور کامل انجام شود و پایه ایمپلنت به درستی با استخوان جوش بخورد. بهتر است در این مدت غذاهای سفت مانند آجیل و خوراکی‌های ترد مصرف نشود.

از مسواک نرم برای تمیز کردن اطراف دندان کاشت شده استفاده شود و اطراف آن با استفاده از نخ دندان پاک شود. نباید لثه را تحریک کرد تا خونریزی رخ دهد.

پس از اتمام کاشت ایمپلنت هر 6 ماه یکبار نیاز است که برای بررسی وضعیت ایمپلنت، نزد دندانپزشک مراجعه شود و سلامت لثه و دهان به دقت بررسی شود تا در صورت وجود کوچکترین مشکل درمان‌های لازم انجام شود. بررسی و کنترل وضعیت ایمپلنت دندانی در بالا بردن عمر آن بسیار موثر خواهد بود.

سخن پایانی،

گزینه‌های بسیاری برای جایگزین نمودن دندان‌های از دست رفته وجود دارد که شامل پل دندانی، انواع پروتز ثابت و متحرک، تاج دندانی و … می‌شود. تشخیص نوع دندانی که برای پر کردن جای خالی دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد بهتر است با مشورت متخصص دندانپزشک انجام شود.

برای دریافت مشاوره می‌توانید با شماره تلفن‌های دندانپزشکی آرامش https://arameshdental.com/ تماس حاصل فرمائید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا برای رزرو نوبت شماره تماس خورد را وادنمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود