آشنایی با ایمپلنت دیجیتال؛کاربرد،قیمت و فواید

ایمپلنت دیجیتال یکی از نوین‌ترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌های مورد استفاده در عرصه دندانپزشکی محسوب می‌شود و نسبت به روش‌های پیشین مزایای بسیاری برای بیمار به همراه دارد. هر فردی که به هر دلیل یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد می‌تواند از این روش نوین برای جایگزین کردن دندان‌های خود استفاده کند. این جایگزین علاوه بر این که ساختار استخوان فک را همانند گذشته حفظ می‌کند، از نظر ظاهر کاملا شبیه به دندان‌های طبیعی است. در صورتی که از ایمپلنت‌ها به خوبی مراقبت شود تا پایان عمر برای فرد باقی خواهند ماند و هیچ گونه عارضه و مشکل جدی برای وی ایجاد نخواهند کرد.

امروزه متخصصان ایمپلنت از روش‌های جدید برای کاشت ایمپلنت استفاده می‌کنند و این روش‌ها در مقایسه با روش‌های گذشته با سرعت و دقت عمل بیشتری انجام می‌شوند و بسیار راحت می‌باشند. جراحی ایمپلنت دیجیتال با استفاده از دستگاه‌های شبیه ساز سه بعدی انجام می‌شوند و شرایط استخوان و لثه با دقت بالایی مورد بررسی قرار می‌گیرد. متخصص ایمپلنت با ایجاد یک برش کوچک بر روی لثه، جراحی را انجام می‌دهد، در نتیجه درد ناشی از جراحی بسیار کمتر از روش عادی خواهد بود. در زمان جراحی از یک هدایت کننده استفاده می‌شود که در محل جراحی قرار داده می‌شود و از آسیب دیدن دندان‌های مجاور و عصب‌ها جلوگیری می‌کند.

ایمپلنت دندان چیست و چگونه انجام می‌شود؟

ایمپلنت یک ساختار فلزی است که از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده است و همانند ریشه دندان در داخل استخوان فک قرار داده می‌شود. ایمپلنت دارای یک پایه، بخش اباتمنت و یک روکش است. ابتدا پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک کاشته می‌شود. جنس پایه ایمپلنت از تیتانیوم است و این فلز با بدن انسان سازگار بوده و طی چند ماه با استخوان انسان جوش خورده و همانند ریشه دندان در داخل استخوان محکم و ثابت می‌شود.

با استفاده از ایمپلنت می‌توان هر تعداد دندان از دست رفته یا آسیب دیده را جایگزین نمود و هیچ آسیبی به دندان‌های مجاور وارد نمی‌شود. ایمپلنت با روکش تفاوت دارد. روکش بر روی دندان طبیعی قرار داده می‌شود و تا زمانی امکان پذیر است که بتوان دندان را ترمیم کرد و از آن به عنوان پایه روکش استفاده نمود. اما زمانی که دندان دیگر قابل ترمیم نباشد به ناچار باید کشیده شود و بهترین کار این است که جای خالی آن را با ایمپلنت پر کرد. هر قدر مدت زمان کشیده شدن دندان تا کاشت ایمپلنت کمتر باشد، در صد موفقیت عمل بیشتر و مدت زمان بهبودی ناحیه عمل کمتر خواهد بود.

متخصص ایمپلنت پیش از انجام کاشت، شرایط استخوان و سایر دندان‌های مجاور را به دقت بررسی می‌کند و در صورتی که شرایط بیمار مناسب بود، عمل کاشت ایمپلنت انجام می‌شود. در صورتی که شرایط بیمار برای کاشت ایمپلنت مناسب نباشد متخصص ایمپلنت روش‌های جایگزین دیگری را به بیمار پیشنهاد می‌دهد.

. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه و زمان دریافت معرفی نامه برای آزمایش قبل از ازدواج با دفتر ازدواج شیک مهردریا تماس حاصل فرمائید.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

در ایمپلنت دیجیتال با استفاده از دستگاه شبیه ساز سه بعدی شرایط استخوان و فک و نحوه قرار گرفتن عصب‌ها بررسی می‌شود. متخصص ایمپلنت با دانستن این اطلاعات می‌تواند تصمیم بگیرد که اندازه پایه ایمپلنت چه قدر باشد و چه میزان شکاف باید بر روی لثه ایجاد شود. این عمل تنها با یک شکاف کوچک بر روی لثه انجام می‌شود. درد ناشی از جراحی بسیار ناچیز است و مراحل کاشت با دقت بسیار بالایی انجام می‌شود. در طول جراحی از یک دستگاه هدایت کننده استفاده می‌شود و بر اساس آن متخصص می‌تواند اطمینان حاصل کند که جراحی به خوبی در حال انجام است و هیچ آسیبی به عصب‌ها و سایر بخش‌های استخوان وارد نمی‌شود.

در دندانپزشکی آرامش فناوری‌های دیجیتال به دندانپزشک کمک می‌کنند تا جراحی با بالاترین میزان دقت انجام دهد و هیچ نگرانی بابت آسیب دیدن دندان‌های مجاور و عصب آنها وجود نداشته باشد. این روش سریع‌ترین، دقیق‌ترین و راحت‌ترین نوع جراحی ایمپلنت را برای متخصص ایمپلنت و بیمار امکان پذیر نموده است.

فناوری‌های مورد استفاده در جراحی ایمپلنت دیجیتال

همانطور که اشاره کردیم ایمپلنت دیجیتال با استفاده از بروزترین فناوری موجود در عرصه دندانپزشکی انجام می‌شود و در هر مرحله از تجهیزات جدیدی برای انجام جراحی استفاده می‌شود. رایج‌ترین فناوری‌هایی که در کاشت ایمپلنت دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • اسکن دیجیتال دهان

در روش‌های معمولی برای قالب گیری از دندان و پایه ایمپلنت از خمیر مخصوص قالب گیری استفاده می‌شود. قالب گیری با استفاده از خمیر و قالب مخصوص آن کمی سخت است زیرا باید مدت زمان زیادی دهان را باز نگه دارید و چند دقیقه صبر کنید تا خمیر کمی سفت شود و قالب دندان‌هایتان درست درآید. بسیاری از افراد از بو و طعم ناخوشایند خمیر ناراضی هستند و ممکن است در زمان قالب گیری دچار حالت تهوع شوند.

اما قالب گیری به روش دیجیتال این مشکلات را حل کرده است. در روش دیجیتال دیگر نیازی به استفاده از خمیر نیست. در این روش یک دستگاه اسکن از داخل دهان شما عکس برداری می‌کند و تصویر به دست آمده به کامپیوتر ارسال می‌شود. با استفاده از عکس به دست آمده می‌توان کار ساخت روکش را به سادگی انجام داد.

 • تصویر برداری دیجیتال

از دیگر فناوری‌های مورد استفاده در ایمپلنت دیجیتال استفاده از دستگاه تصویر برداری دیجیتال است. در این روش دیگر همانند گذشته نیازی نیست که بیمار یک فیلم مخصوص عکس برداری را در داخل دهان نگه دارد. تنها با استفاده از یک دستگاه دیجیتال از دندان‌های مورد نظر تصویر برداری می‌شود. اما در برخی از موارد ممکن است عکس برداری به روش معمولی نیز مورد نیاز باشد که این موضوع به تشخیص متخصص ایمپلنت بستگی دارد.

 • استفاده از دوربین درون دهانی

یکی از لوازم کاربردی که در دندانپزشکی آرامش مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از دوربین درون دهانی است. دندانپزشک با استفاده از این دوربین وضعیت دندان‌ها و ساختار آنها را در نمایی بزرگتر از عکس بررسی می‌کند. با تصاویر واضحی که در دندان‌ها نمایش داده می‌شود دندانپزشک به راحتی می‌تواند وضعیت دندان‌ها و مشکلات موجود را بررسی کند. این دوربین دارای یک لامپ کوچک است که داخل دهان را روشن می‌کند. بدین ترتیب وضعیت دندان‌ها، لثه و فواصل میان آنها را به دقت می‌توان بررسی نمود.

با استفاده از دوربین درون دهانی هر گونه پوسیدگی جزئی، ترک، پلاک دندانی، بیماری و عفونت لثه، جدا شدن پرشدگی دندان‌ها، شکستگی و هر مشکل دیگری که در لثه یا دندان‌ها وجود داشته باشد به راحتی شناسایی می‌شود.

 • مدل سازی کامپیوتری سه بعدی

از دیگر فناوری‌های مورد استفاده در ایمپلنت دیجیتال استفاده از مدل ساز سه بعدی است. با استفاده از این مدل ساز یا شبیه ساز کامپیوتری می‌توان وضعیت استخوان فک، دندان‌های مجاور و عصب‌ها را به دقت بررسی نمود. با استفاده از این مدل ساز دندانپزشک می‌تواند قبل از انجام جراحی برنامه ریزی دقیقی انجام داده و با کوچکترین میزان برش و جراحت ممکن، جراحی ایمپلنت دندان را انجام دهد.

ایمپلنت دیجیتال در مقایسه با روش معمول درد و جراحت کمتری دارد و مدت زمان بهبودی ناحیه جراحی نیز بسیار کوتاه‌تر خواهد بود. علاوه بر این در تمام طول مدت جراحی تمام بافت‌های مجاور و عصب‌ها تحت کنترل هستند  و هیچ گونه آسیبی به آنها وارد نمی‌شود. در نتیجه عوارض ناشی از جراحی به حداقل می‌رسد. مدل ساز به دندانپزشک کمک می‌کند تا جراحی را با بیشترین دقت ممکن انجام دهد و درصد موفقیت عمل به 100 برسد.

پس از کاشت پایه ایمپلنت، ممکن است در همان جلسه یا پس از اینکه ایمپلنت را استخوان جوش خود، بخش اباتمنت به ایمپلنت متصل شود. زمان نصب اباتمنت در روش‌های مختلف کاشت ایمپلنت متفاوت می‌باشد. پس از این که دندانپزشک بخش اباتمنت را بر روی پایه ایمپلنت نصب نمود، از دندان‌ها قالب گیری شده و پس از آن که روکش دائمی ایمپلنت آماده شد، بر روی اباتمنت نصب می‌شود.

در روش دیجیتال پس از قرار دادن ایمپلنت دندان‌ها اسکن می‌شوند و تصویر دندان‌ها به کامپیوتر ارسال می‌شد و مدل سازی روکش ایمپلنت انجام شده و مدل نهایی به دستگاه تراش که به صورت دیجیتال روکش ایمپلنت را می‌سازد ارسال می‌شود. این دستگاه ظرف مدت زمان کوتاهی روکش ایمپلنت را می‌سازد و در مقایسه با روش دستی بسیار سریع و دقیق انجام می‌شود.برای اطلاع از نحوه جراحی و قیمت ایمپلنت دیجیتال به سایت https://arameshdental.com/ مراجعه فرمائید و با کارشناسان دندانپزشکی آرامش در تماس باشید.

. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه و زمان دریافت معرفی نامه برای آزمایش قبل از ازدواج با دفتر ازدواج شیک مهردریا تماس حاصل فرمائید.

کاربرد ایمپلنت دیجیتال

متخصص ایمپلنت دندانپزشکی آرامش کاربردهای بسیاری برای ایمپلنت دیجیتال برشمرده شده است که عبارت است از:

 • برای بیماران دیابتی که نمی‌توانند به روش عادی عمل ایمپلنت را انجام دهند، این روش یک روش بسیار کاربردی و مطمئن است.
 • برای افرادی که دخانیات مصرف می‌کنند و نمی‌توانند به روش معمولی عمل ایمپلنت انجام دهند، بهترین روش کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال است. در این روش به دلیل این که آسیب زیادی به بافت لثه وارد نمی‌شود، مدت زمان بهبودی کوتاه است و به همین علت برای افرادی که به طور مرتب دخانیات مصرف می‌کنند مناسب است.
 • این روش برای افرادی که به دلیل کم بودن پهنای استخوان باید عمل پیوند استخوان انجام دهند مناسب است. در این روش آسیب زیادی به استخوان وارد نمی‌شود و ممکن است نیازی به پیوند استخوان نباشد.
 • دیگر کاربرد ایمپلنت دیجیتال، کاشت ایمپلنت برای افرادی است که ارتفاع استخوان فک آنها کم است و برای کاشت ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان و تقویت آن دارند، یک روش مناسب و کاربردی است.
 • این روش بهترین روش کاشت ایمپلنت برای افرادی است که نیاز به ایمپلنت فوری دارند. قیمت ایمپلنت دیجیتال بیشتر از ایمپلنت عادی است ولی کیفیت کاشت بهتر از آن می‌باشد.
 • همچنین برای افرادی که از جراحی ایمپلنت می‌ترسند و استرس عمل دارند مناسب است. این روش درد و خونریزی بسیار ناچیزی دارند و به همین دلیل برای افرادی که استرس جراحی دارند بهترین روش محسوب می‌شود.

موفقیت ایمپلنت دیجیتال به چه عواملی بستگی دارد؟

موفق بودن عمل کاشت ایمپلنت دندان به کیفیت ایمپلنت مورد استفاده و همچنین تخصص و مهارت دندانپزشک بستگی دارد. در صورتی که ایمپلنت مورد استفاده دارای تائیده از اروپا و آمریکا باشد کیفیت آن بسیار بالا خواهد بود. علاوه بر آن کیفیت استخوان در ناحیه جراحی و طریقه صحیح پیوند خوردن پایه ایمپلنت با استخوان نیز در موفقیت عمل ایمپلنت دیجیتال موثر است. در صورتی که استخوان کافی در ناحیه کاشت وجود نداشته باشد بایستی جراحی‌های مورد نیاز از جمله پیوند استخوان انجام شود تا میزان استخوان کافی برای کاشت پایه ایمپلنت تامین شود.

روش کاشت ایمپلنت دیجیتال به دلیل این که بدون برش و جراحی است بر ساختار استخوان فک و لثه آسیبی وارد نمی‌کند و تنها در ناحیه جراحی از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. سپس پایه ایمپلنت در داخل استخوان پانچ می‌شود. در روش کاشت ایمپلنت دیجیتال هیچ گونه جراحی لثه و خونریزی وجود ندارد. در زمان جراحی هیچ دردی احساس نمی‌شود و پس از اتمام جراحی در خفیفی در ناحیه عمل حس خواهد شد که با مصرف مسکن بهبود می‌یابد.

روش کاشت ایمپلنت دیجیتال برای دندان‌های جلو بسیار کاربردی است و ظاهر دندان‌ها بسیار زیبا و یکدست خواهد شد. از این رو این روش در فک بالا و دندان‌های جلو برای افرادی که استخوان سالم و کافی دارند انجام می‌شود. به دلیل ظرافت و دقت روش جراحی درصد موفقیت این روش بسیار بالا است و هیچ عارضه‌ای برای فرد ایجاد نمی‌کند.

مزایای ایمپلنت دیجیتال

یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین روش‌های کاشت ایمپلنت، روش ایمپلنت دیجیتال است. علم دندانپزشکی در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است و ایمپلنت دیجیتال نیز حاصل سال‌ها تلاش و آزمایش متخصصان و پزشکان فعال در عرضه دندانپزشکی است. روش کاشت ایمپلنت دیجیتال موجب شده است تا کیفیت کاشت ایمپلنت روز به روز بهتر شده و عملکرد ایمپلنت نیز بهتر از قبل باشد.

قیمت ایمپلنت دیجیتال گر چه از ایمپلنت سنتی کمی بیشتر است، اما کیفیت و ماندگاری آن و همچنین مزایای ان بیشتر از روش کاشت قبل می‌باشد. دلیل استفاده از ایمپلنت دیجیتال جلوگیری از تحلیل رفتن بافت استخوان و محافظت از بافت لثه است. در این روش ساختار فک و چانه حفظ می‌شود و چهره فرد بر اثر تحلیل رفتن استخوان دچار تغییر نخواهد شد.

در روش کاشت ایمپلنت دیجیتال تنها یک خراش کوچک بر روی لثه ایجاد می‌شود و قطر ایمپلنت بر اساس ارتفاع و ضخامت آن انتخاب شده و شکافی که بر روی لثه ایجاد می‌شود درست به اندازه قطر ایمپلنت خواهد بود. سپس لثه با استفاده از ابزار مخصوص پانچ شده و ایمپلنت درست در محل پانچ شده قرار داده می‌شود.

این روش درد و خونریزی خفیفی دارد و بعد از عمل نیز نیازی به مصرف آنتی بیوتیک در حجم بالا نخواهد بود. ایمپلنت دیجیتال برای افرادی که قصد دارند ایمپلنت فوری انجام دهند بهترین گزینه محسوب می‌شود. در صورتی که عمل کاشت ایمپلنت توسط فردی متخصص و ماهر انجام شود، نتیجه عمل بسیار عالی خواهد بود. در این روش به دلیل این که کمترین آسیب ممکن به لثه وارد می‌شود، بافت لثه در اطراف ایمپلنت دارای ضخامت کافی بوده و به همین دلیل ظاهر ایمپلنت بسیار زیباتر از حالتی خواهد بود که جراحی به روش سنتی انجام شود.

در روش سنتی کاشت ایمپلنت تا زمانی که لثه ترمیم نیافته است، برای جلوگیری از ملتهب شده لثه بیمار تا مدتی باید بدون دندان بماند. اما در روش ایمپلنت دیجیتال بلافاصله پس از این که پایه ایمپلنت در داخل لثه قرار داده شد، یک روکش موقت بر روی آن قرار داده می‌شود و ظاهر دندان‌ها تا زمانی که روکش دائمی آماده شود و پایه ایمپلنت با استخوان جوش بخورد، حفظ خواهد شد.

میزان استخوان موجود در اطراف ناحیه کاشت پایه ایمپلنت در موفق بودن عمل موثر هستند. مزیت ایمپلنت دیجیتال در این است که پیش از جراحی با استفاده از اسکن سه بعدی شرایط استخوان به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد و ارتفاع و پهنای استخوان به دقت ارزیابی شده و جراح با اطمینان و دقت بیشتری عمل را انجام می‌دهد.

از دیگر مزایای ایمپلنت دیجیتال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش زمان درد و خونریزی
 • کاهش میزان تورم پس از جراحی
 • حفظ بافت لثه و جلوگیری از کاهش ضخامت آن در اطراف ایمپلنت
 • کاهش عوارض جراحی
 • عدم نیاز به جراحی لثه و بخیه
 • کاهش تعداد جلسات مورد نیاز برای مراجعه به دندانپزشک
 • راحت بودن مراحل جراحی
 • توانایی غذا خوردن پس از انجام جراحی
 • توانایی انجام کارهای روزمره پس از اتمام جراحی
 • جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان و آسیب دیدن لثه
. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه و زمان دریافت معرفی نامه برای آزمایش قبل از ازدواج با دفتر ازدواج شیک مهردریا تماس حاصل فرمائید.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت سنتی

روش ایمپلنت دیجیتال با روش کاشت ایمپلنت سنتی تفاوت‌هایی دارد که در این بخش به تفاوت‌های آنها خواهیم پرداخت. دندانپزشکی دیجیتال در مقایسه با دندانپزشکی سنتی مزایای بیشتری دارد، به همین دلیل این روش جایگزینی برای روش سنتی محسوب می‌شود. می‌توان گفت در آینده نزدیک در بیشتر مراکز کاشت ایمپلنت، از روش دیجیتال استفاده می‌شود و دیگر روش‌های سنتی مانند سابق کاربرد نخواهد داشت. مهمترین تفاوت‌های ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت سنتی عبارتند از:

 • سرعت جراحی بسیار بالا است و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود، اما ایمپلنت سنتی ممکن است در دو الی سه مرحله انجام شود.
 • دقت جراحی در ایمپلنت دیجیتال بیشتر از ایمپلنت سنتی است. به دلیل اینکه در جراحی دیجیتال از دستگاه‌های هوشمند و فناوری نوین استفاده می‌شود، دندانپزشک در زمان جراحی دقت و ظرافت بیشتری خواهد داشت و درصد موفقیت عمل کاشت ایمپلنت بیشتر خواهد بود.
 • کیفیت جراحی به دلیل استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات نوین بیشتر از روش سنتی خواهد بود. در این روش با استفاده از مدل سازی سه بعدی وضعیت استخوان و لثه به دقت بررسی می‌شود و به همین دلیل جراح در زمان کاشت، پایه ایمپلنت را متناسب با شرایط استخوان بیمار انتخاب می‌کند. در نتیجه پایه ایمپلنت به خوبی در استخوان قرار می‌گیرد و هیچ مشکلی برای استخوان به وجود نمی‌آید.

مهمترین فایده ایمپلنت دیجیتال کوتاه بودن مدت زمان جراحی است. برای کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد تا جراح پایه ایمپلنت را در داخل استخوان قرار دهد. هر واحد ایمپلنت به طور متوسط حدود یک الی یک دقیقه و نیم زمان می‌برد. انجام تمامی مراحل هر ایمپلنت به طور معمول حدود 10 الی 15 دقیقه به طول می‌انجامد و بیمار در زمان جراحی خسته نمی‌شود.

کوتاه بودن زمان جراحی و کم بودن درد و خونریزی از مهمترین مزایای ایمپلنت دیجیتال است. از دیگر فواید ایمپلنت دیجیتال ساخت فوری روکش و تحویل سریع آن است. برای قالب گیری از دستگاه اسکنر استفاده می‌شود و تصویر دندان‌ها به دستگاه تراش ارسال شده و در مدت زمان بسیار کوتاهی روکش دندان ساخته می‌شود.

به دلیل کوتاه بودن زمان کاشت، تعداد دفعات مراجعه نزد دندانپزشک کمتر خواهد بود. در ایمپلنت سنتی باید به طور مرتب نزد دندانپزشک مراجعه شود تا متخصص ایمپلنت اطمینان حاصل کند که ایمپلنت به خوبی با استخوان جوش خورده است. اما در ایمپلنت دیجیتال تنها 2 الی 3 بار ملاقات با متخصص ایمپلنت کافی خواهد بود.

پیش از کاشت ایمپلنت دیجیتال چه اقداماتی انجام می‌شود؟

معمولا پیش از انجام ایمپلنت دندانپزشک دندان‌ها را معاینه می‌کند و از طریق عکس برداری وضعیت استخوان و ریشه دندان‌های مجاور را مورد بررسی قرار می‌دهد. در روش دیجیتال با استفاده از دوربین درون دهانی از وضعیت دندان‌ها عکس برداری می‌شود و دندانپزشک می‌تواند شرایط دندان‌ها، لثه و دهان را به دقت بررسی کند. علاوه بر این با استفاده از دستگاه اسکنر شرایط استخوان‌ها و نحوه قرار گرفتن عصب‌ها به دقت بررسی می‌شود.

دستگاه شبیه ساز دندان‌های را شبیه سازی می‌کند و در هر بخش که نیاز به ایمپلنت باشد روکش دندان متناسب با محل دندان شبیه سازی شده و به دستگاه تراش ارسال می‌شود. در دستگاه شبیه ساز، نحوه قرار گرفتن دندان‌های مجاور، غشای سینوس، عصب‌ها و استخوان فک به دقت شبیه سازی می‌شود و شکل دندان متناسب با شرایط موجود طراحی می‌شود.

قیمت ایمپلنت دیجیتال به چه عواملی بستگی دارد؟

علاوه بر جنس و کیفیت ایمپلنت مورد استفاده در کاشت، عوامل دیگری نیز بر قیمت کاشت ایمپلنت دیجیتال تاثیر دارند. مهمترین عوامل موثر بر کاشت ایمپلنت عبارتند از:

 • تخصص و مهارت متخصص ایمپلنت
 • دستگاه‌های مورد استفاده در مراحل جراحی و عکس برداری و …
 • استفاده از تجهیزات و فناوری‌های نوین در زمان کاشت ایمپلنت
 • نحوه ساخت روکش دندان و جنس روکش
 • برند ایمپلنت و کشور سازنده آن

کاربرد ایمپلنت دیجیتال بسیار بیشتر از ایمپلنت سنتی است. عمل کاشت ایمپلنت سنتی برای برخی از افراد محدودیت دارد، اما ایمپلنت دیجیتال برای بیشتر افرادی که شرایط خاص دارند قابل انجام است. هزینه نهایی ایمپلنت دیجیتال بر اساس تجهیزات و دستگاه‌های مورد استفاده در زمان معاینه و جراحی بستگی دارد. علاوه بر آن تعداد ایمپلنت مورد استفاده نیز در قیمت نهایی کاشت ایمپلنت دیجیتال تاثیر دارد. در هزینه نهایی ایمپلنت، تمامی جزئیات و لوازم مورد استفاده محاسبه خواهند شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا برای رزرو نوبت شماره تماس خورد را وادنمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود